SZANOWNI MIESZKAŃCY OSIEDLA WSM ŻOLIBORZ IV


Zapraszamy Państwa na spotkania z członkami Rady Osiedla Żoliborz IV w czasie dyżurów Rady, które będą się odbywać wg harmonogramu wiszącego na tablicach ogłoszeń na klatkach schodowych.
Aby usprawnić realizację spraw związanych z naszym wspólnym osiedlem, a najbardziej dotkliwych dla Państwa, prosimy o wypełnienie druku „PORA dla LOKATORA”. Pozwoli on na opis nurtujących Państwa zagadnień i będzie gwarantował, że sprawa zgłoszona nie zniknie. Druk będzie zamieszczony po uruchomieniu strony internetowej Osiedla. Będzie również dostępny w sekretariacie Rady Osiedla (pok. nr 21) oraz w trakcie naszych dyżurów (pok. nr 11) – oba w siedzibie Administracji Osiedla.
Zapraszamy Państwa również na spotkania Mieszkańców Osiedla, które planujemy organizować cykliczne raz na kwartał. O terminach i tematyce spotkań będziemy informować Państwa na bieżąco. Jednocześnie prosimy o zgłaszanie w sekretariacie Rady tematów szczególnie Państwa interesujących, które mogłyby być omówione na takich spotkaniach.
Przed Radą Osiedla obecnej kadencji stoi wiele wyzwań, spowodowanych zaległymi sprawami oraz nawarstwiającymi się nowymi. Chcielibyśmy razem z Państwem ustalać te najbardziej priorytetowe.
Mając nadzieję, że będzie to najodpowiedniejszą formą komunikacji z Państwem uprzejmie informujemy, że od miesiąca sierpnia 2017r. wszystkie nasze komisje robocze będą pracować bez udziału Mieszkańców.
      Anna Dymowska                                         Teresa Lubaszewska
/Sekretarz Rady Osiedla/                          /Przewodnicząca Rady Osiedla/

W „Szafirze” dzieje się

 

W ubiegłym roku w naszym Klubie dużo się działo. Trochę już o tym pisaliśmy. Teraz chcielibyśmy się pochwalić wydarzeniami z okresu świąteczno-noworocznego.

Otóż 3 grudnia odbyła się „Zabawa mikołajkowa dla dzieci”. Impreza została poprowadzona z fantazją przez Śnieżynkę i Św. Mikołaja. Nie było końca zabawom z tańcami i śpiewem, prezentami, konkursami i różnymi atrakcjami. Podziękowania za sfinansowanie imprezy należą się burmistrzowi dzielnicy Żoliborz, panu Krzysztofowi Bugli.

10 grudnia przed południem zawitała do Klubu „Pani Zima” z piękną opowieścią i warsztatami w ramach projektu „Bajkodzieło”. Było to kolejne udane spotkanie i wspólny, kreatywny czas dla rodziny – połączenie dobrej zabawy, edukacji i twórczej pracy.

Cykl „Bajkodzieła” prowadzony jest w naszym Klubie od marca 2016 roku przez Fundację Przystanek Twórczość. W sobotnie przedpołudnia bajarze snują piękne opowieści, a dzieci z rodzicami tworzą unikalne dzieła z nimi związane, m.in.: „Jak mama została Indianką”, „Opowieści z tykwy wzięte”, „Jaś i Małgosia, tradycyjne opowieści w nowej odsłonie”, „Tworzenie opowieści za pomocą piasku”, „Król Valemon zaklęty w białego niedźwiedzia”, „Baśnie z sakwy Beduina i lampy Alladyna”.

Świetna wiadomość z ostatniej chwili: projekt „Bajkodzieła” i bardzo popularne warsztaty „Twórczych dzieciaków” będą kontynuowane w Klubie przez kolejny rok – prosimy przyglądać się plakatom, odwiedzać stronę www.klub-szafir.pl i rezerwować telefonicznie miejsca dla swoich dzieci u pani Ewy z Klubu.

 

Wigilia dla mieszkańców osiedla Żoliborz IV odbyła się 10 grudnia. Na spotkaniu obecni byli prezes WSM Maciej Stasiełowicz i przewodniczący Rady Nadzorczej Andrzej Włodarczyk, którzy przekazali serdeczne życzenia. W imieniu Rady Osiedla wystąpiła pani Elżbieta Koźlicka, składając mieszkańcom ciepłe sąsiedzkie życzenia na Święta i nowy rok.

Pięknie przygotowana sala została po brzegi wypełniona przez mieszkańców. Na każdego uczestnika czekała miła, świąteczna niespodzianka: bombka wykonana metodą decoupage (technika artystyczna polegająca na przyklejaniu do zdobionej powierzchni papierowych wzorów) lub robiona na szydełku ozdoba świąteczna – prace ręczne pań z Klubu Seniora. Wielki pokłon za robione z sercem świąteczne pamiątki.

Wigilijne spotkanie uświetnił występ słowno-muzyczny w wykonaniu utalentowanych mieszkańców naszego osiedla pod batutą pana Marka Tomczaka. Wybrzmiewały polskie kolędy, śpiewane przez solistów i chór wraz z mieszkańcami. Wielkie uznanie należy się za występ pana Leona Łochowskiego i całego zespołu.

 

Świętowaliśmy także z mieszkańcami całego Żoliborza 22 grudnia przed Urzędem Dzielnicy, w ramach uczestnictwa w partnerstwie lokalnym Nasz Żoliborz IV, do którego należymy. Nasze dzieci, a także osoby starsze i wolontariusze, wykonały piękne łańcuchy, które ozdobiły dzielnicową choinkę. Były występy, konkursy i wspólne śpiewanie kolęd, a także ciepły poczęstunek. Wigilia dzielnicowa stała się już niepisaną, piękną tradycją.

 

W sobotę 21 stycznia znowu zawrzało w Klubie „Szafir”, a to za sprawą „Balu karnawałowego dla najmłodszych”. Pobite zostały wszystkie rekordy obecności księżniczek, motylków, kowbojów, wampirów, robotów przypadających na metr kwadratowy powierzchni. Feeria barw, roześmiane buzie, wpatrujący się w swoje pociechy rodzice – widok bezcenny. Państwo Ewa i Czesław Matrybowie z Agencji Durr-Moll zapewnili uczestnikom świetną zabawę śpiewająco-muzyczną. Korowodowe węże, konkursy zręcznościowe, wspólne tańce-łamańce – jaka szkoda, że nie można zamieścić w gazecie więcej zdjęć. Zapraszam jednak do odwiedzenia strony internetowej Klubu, na której znajdują się albumy fotograficzne z imprez i zachęcam do przesyłania na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. swoich prac, zdjęć, rysunków itp. Wspólnie tworzymy klubową kronikę, aby pozostał ślad naszych działań dla przyszłych pokoleń.

Ewa Sudakiewicz

Kierownik Klubu