Jeszcze raz „Uśmiechnij się na Piaskach”

Prognozy pogorszenia pogody nie spełniły się. W niedzielę 21 maja było w sam raz. Rano słońce, koło południa lekkie zachmurzenie, a po południu przejaśnienie – ale nie za gorąco. Idealna pogoda na kolejny rodzinny piknik na Piaskach.

 

Plac zabaw „Plastusiowo” znów zatętnił życiem. W nocy ustawiono estradę. Rano, o 9-tej, pojawiły się pierwsze stoiska z zabawkami, około 10-tej przywieziono niezbędne akcesoria. Zaczęto montować banery reklamowe na ścianach estrady i ustawiać namioty, dowieziono krzesła dla widowni. W dniu imprezy, oprócz Plastusia i dwójki pracowników Klubu Piaski, dodatkową pracę mieli niektórzy pracownicy fizyczni administracji i elektrycy, wspomagani przez kilkoro wolontariuszy. Mimo iż sam piknik został oficjalnie otwarty o 14:00 przez dyrektor osiedla Piaski Bożenę Sezonienko i zakończył o godzinie 18:00, to jeszcze do 21:00 sprzątano plac zabaw, a w Klubie ustawiano na miejsca zwieziony z placu sprzęt i meble. Sama impreza – niby taka, jak ubiegłoroczna – a jednak inna. Był blok sportowo-rekreacyjny, ale zawierający inne konkurencje, były hopki, ale inne niż rok temu. Były koniki do przejażdżek, ale tym razem były to kuce. Na estradzie wystąpił koncertowo nawet ten sam zespół „Biest schol”, ale w innym składzie i z innym repertuarem. Majowy piknik został wzbogacony o kilka nowych atrakcji: namiot ze strzelnicą ASG i koło fortuny. Była ścianka wspinaczkowa, którą mieliśmy ostatnio przed dwoma laty na pikniku, Wydział Prewencji Policji wystawił na placu radiowóz i dwa motocykle. Dzieci uwielbiają zdjęcia w radiowozie lub na motocyklu policyjnym. Zdjęcia można było sobie zrobić również z Plastusiem, który paradował po placu i rozdawał cukierki i lizaki.

Wspomniane wcześniej „kolo fortuny” umożliwiło każdemu uczestnikowi konkurencji sportowo-rekreacyjnych zdobycie nagrody. Zasada była taka: po przejściu 8 konkurencji każde dziecko mogło zakręcić kołem fortuny. W zależności od liczby punktów, jaką wykazał wskaźnik koła, można było otrzymać różne nagrody – od maskotki, przez kubeczki, wiatraczki, piłki, figurki, do koszulek z nadrukiem. I to nie był jeszcze koniec, gdyż 30 najlepszych zawodników zostało wywołanych na scenę, na której prezes WSM Maciej Stasiełowicz wraz z dyrektor Bożeną Sezonienko wręczyli medale całej trzydziestce. Najlepsze wyniki sportowe uzyskali: Szymon Nowicki, Mikołaj Kasprzak, Kamilka Czerwińska, Mateusz Poskoczym i Wiktoria Waszczuk.

Scena była głównym miejscem prezentacji uczestników zajęć odbywających się w Klubie Piaski. Rozpoczęli seniorzy. Pod kierunkiem Marka Tomczaka zaprezentował się zespół „Piaskowe Babeczki”, w którego repertuarze, prócz wesołych letnich piosenek, znalazły się wstawki kabaretowe. Pan Marek przypomniał o nadchodzącym Dniu Matki i chór zaśpiewał na tę okoliczność „Matko moja ja wiem”, piękną pieśń nieznanego kompozytora.

Później wystąpiły panie tańczące w ramach warsztatów tanecznych prowadzonych przez Ewę Stanisławską. Pani Ewa zaprezentowała nam również zaawansowany zespół taneczny Happy Dance Studio. Oj, było na co popatrzeć: piękne układy choreograficzne, świetne wykonanie, ładne stroje. Na naszym pikniku nie mogło zabraknąć gościnnych występów dzieci specjalnej troski z fundacji „Bardziej kochani”. Ich uśmiechnięte twarze i taniec pełen ekspresji pozostawiają niesamowite wrażenia. Niemniejsze wrażenie zrobiły maluszki z Klubu Piaski tańczące pod opieką Karoliny Stanisławskiej w najmłodszych grupach Happy Dance Studio. Różowe, niebieskie i zielone stroje z przezroczystymi skrzydełkami na pleckach dzieciaczków i skupienie nad prawidłowym wykonaniem programu wzbudzało radość w sercach publiczności.

Występy taneczne trwały łącznie prawie półtorej godziny z małymi przerwami, w których swój czas na przywitanie mieli nasi burmistrzowie w zależności od kolejności przyjścia na piknik. Tak więc gościliśmy Tomasza Mencinę – burmistrza dzielnicy Bielany, Grzegorza Pietruczuka i Włodzimierza Piątkowskiego – zastępców burmistrza.

Nie na scenie, a przed sceną, rozłożyli swoje maty adepci sztuk walk wschodu i samoobrony. Trener Artur Piotrowski ze szkoły walk wschodu JODAN zaprezentował swoich młodziutkich podopiecznych i ich umiejętności. Drugą grupę dzieci ze szkoły JUDO MEIYO przedstawił trener Adam Komińczuk. Niezależnie od tego, do której szkoły trafią dzieci, prócz ćwiczeń sprawnościowych mają zapewnioną naukę prawidłowych postaw społecznych, nienadużywania przemocy i obrony słabszych.

Majowy piknik „Uśmiechnij się na Piaskach”, w godzinach trwania ściągnął na plac, zapewne, około półtora tysiąca ludzi. Ponad 300 kart zostało wydane dzieciom, które wzięły udział w konkurencjach rekreacyjno-sportowych. Impreza została sfinansowana przez Administrację Osiedla WSM Piaski, Zarząd WSM, Zarząd Dzielnicy Bielany.

Zaplanowano już następny piknik „Pożegnanie lata na Piaskach” na dzień 24 września, na który już dziś serdecznie zapraszają organizatorzy. A jeszcze przed latem ma się odbyć mały piknik zapowiadany przez Zarząd Bielan na 17 czerwca.

Zbigniew Szczepaniak,

kierownik Klubu Piaski

Skip to content