zoliborz-ii-3Osiedle Żoliborz II jest administrowane przez Administrację Osiedla WSM Żoliborz II z siedzibą przy ul. ks. T. Boguckiego 1 w Warszawie, jest osiedlem należącym do najstarszej w stolicy spółdzielni mieszkaniowej – liczącej 90 lat – Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Osiedle pod względem urbanistycznym jest „rozrzucone” na terenie dzielnicy Żoliborz, usytuowane w 3 koloniach  w granicach następujących ulic:

  1. Broniewskiego, Krasińskiego, ks. Jerzego Popiełuszki tzw. Kolonia „Serek”.
  2. Al. Wojska Polskiego, Ks. T. Boguckiego , Gen. Zajączka tzw. Kolonia „Południe”.
  3. ul. Dymińska  tzw. Kolonia  „ Dymińska”.

Zasoby mieszkaniowe Osiedla to 34 budynki mieszkalne składających się z 2 624 lokali mieszkalnych, w których mieszka ok. 4470 mieszkańców,185 garaży, 108 miejsc postojowych  w 1 hali garażowej, 42 boksów motocyklowych, 4 pawilonów handlowo-usługowych, jednego budynku  własnego (Administracja), oraz 120 płatnych miejsc parkingowych.

Ok. 70% budynków mieszkalnych są to budynki o zabudowie niskiej do 5 kondygnacji, wybudowane w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku- najstarszy budynek w zasobach Osiedla pochodzi z 1959 r.  a najmłodszy z 2009 r.

Zoliborz IIStan techniczny budynków mieszkalnych jest w miarę podobny. Przeprowadzono ich termomodernizację. Za kilka miesięcy  będzie doposażony w instalację ciepłej wody już ostatni budynek.

Na każdej nieruchomości mamy urządzone małe place zabaw dla dzieci, wyposażone  w nowy sprzęt zabawowy co umożliwia zabawę dzieciom na terenie zamieszkania.

Do terenów Osiedla bezpośrednio przylegają i znajdują się nieopodal duże arterie komunikacyjne – Jana Pawła II, Al. Wojska Polskiego, obsługiwane przez komunikację miejską oraz stacja metro Dworzec Gdański. Takie usytuowanie umożliwia szybki i wygodny dojazd do każdego miejsca Warszawy.

Na terenie Osiedla Żoliborz II zlokalizowanych jest wiele sklepów, w sąsiedztwie znajdują się: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjalna, liceum ogólnokształcące, przychodnia lekarska, Poczta Polska, CH „Arkadia”.

Skip to content