Warsztaty i zajęcia klubowe
- warsztaty wokalne – chór „Piaskowe babeczki” – prowadzenie – Jan Piskorz,
- warsztaty wokalno-muzyczne – „Kapela Piaski” – prowadzenie – Jan Piskorz,
- warsztaty taneczne – prowadzenie – Ewa Czartoryska – Stanisławska,
- warsztaty plastyczne – Teatr Orgiami – prowadzenie – Agnieszka Nowacka,
- warsztaty kulturoznawcze – „Japoński Ogród” – (ikebany, haiku, pieśni, języka japońskiego, kulinariów, kaligrafii japońskiej) – prowadzenie – Agnieszka Nowacka,
- Nauka gry na gitarze – prowadzenie – Jerzy Szczepańczyk,
- Gimnastyka rehabilitacyjna na sali – prowadzenie – Diana Dudziak – w ramach programu „Senior starszy sprawniejszy”,
- (poza klubem, dla mieszkańców) zajęcia rehabilitacyjne na pływalni przy ul.Conrada – prowadzenie: Diana Dudziak i Agnieszka Kowalska,
- „sala gier” – scrabble, warcaby, szachy, domino, bierki, karty, i inne gry planszowe a także komputer z dostępem do internetu – prowadzenie – kierownik klubu.
- „Czytamy dzieciom” – pracownicy klubu, instruktor zajęć plastycznych
Warsztaty wokalne, czyli próby chóru „Piaskowe Babeczki” odbywają się w poniedziałki w godzinach 13.30 – 15.30. Chór jest prowadzony przez akompaniatora i dyrygenta zarazem P. Jana Piskorza. W ubiegłym sezonie chór wystąpił w kilku konkursach chórów seniorów, zdobywając wyróżnienia. Działa aktywnie, śpiewając na większości imprez klubowych i plenerowych. Skład chóru stanowią w większości mieszkańcy osiedla „Piaski”.
Warsztaty wokalno-muzyczne „Kapela Piaski” odbywają się w poniedziałki w godzinach 11.00 – 13:00, są prowadzone przez p. Jana Piskorza. Uczestnicy zajęć kultywują tradycję warszawskich kapel podwórkowych. Uwieńczeniem prób są koncerty podczas festynów plenerowych z okazji Dnia Dziecka w czerwcu i na zakończenie lata we wrześniu odbywających się na placu zabaw przy ul.Kochanowskiego 21.
Warsztaty taneczne, prowadzone przez p.Ewę Czartoryską–Stanisławską odbywają się w czwartki w godzinach 9.00 – 13.00 w czterech grupach. Skierowane są do seniorów, którzy lubią się poruszać i wystarcza im energii do tańca. Tematami warsztatów są tańce cygańskie, greckie, charleston, walc, salsa i inne. Najzdolniejsi seniorzy prezentują swoje umiejętności podczas imprez plenerowych organizowanych przez klub na placu zabaw ul.Kochanowskiego 21.
Warsztaty plastyczne „Teatr Orgiami” odbywają się w poniedziałki i piątki w godzinach 15.30 – 16.30, są prowadzone przez japonistkę i mistrzynię orgiami – p.Agnieszkę Nowacką.. Obejmują dzieci w przedziale wiekowym 4-11 lat. Na zajęciach dzieci zapoznają się ze sztuką orgiami, poznają bajki i muzykę japońską uczą się kaligrafii pisma i poznają podstawowe zwroty grzecznościowe po japońsku. Prace dzieci ozdabiają gazetki klubowe oraz będą brały udział w konkursach plastycznych.
Warsztaty kulturoznawcze „Japoński Ogród” odbywają się w poniedziałki w godzinach: 16.30 – 18.00, prowadzi japonistka, miłośniczka Japonii, kultury i tradycji, Agnieszka Nowacka. Uczestnicy poznają szeroko rozumianą kulturę Japonii dzięki wykładom i prezentacjom. Mają możliwość poznania strojów ludowych, sposobów parzenia herbaty i poznają sztukę kaligrafii. W programie są wycieczki na wystawy do placówki dyplomatycznej w dniach otwartych.
Nauka gry na gitarze prowadzona przez p. Jerzego Szczepańczyka odbywa się we wtorki i czwartki w godzinach 15:30 – 16:30 i obejmuje grupę młodzieży w wieku 12 – 16 lat. Efekty nauki uczestnicy mogą zaprezentować podczas klubowych imprez plenerowych.
Gimnastyka rehabilitacyjna na sali prowadzona przez p. Dianę Dudziak w ramach programu „Senior starszy sprawniejszy” odbywa się w pięciu grupach po 20 osób dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki w godz. 8:00 – 13:00.
Zajęcia rehabilitacyjne na pływalni przy ul. Conrada 6 są skierowane do seniorów po 55 roku życia objętych programem „Senior starszy sprawniejszy”. Zorganizowano 6 grup ćwiczących po 15 osób w grupie. Uczestnicy raz w tygodniu przez pół godziny wykonują ćwiczenia usprawniające będąc w wodzie. Ten rodzaj rehabilitacji pozwala na aktywację mięśni bez obciążania stawów. Prowadzenie powierzono wykwalifikowanym rehabilitantom: p. Dianie Dudziak i p. Agnieszce Kowalskiej.
W zajęciach gimnastyki na sali i rehabilitacji na pływalni pierwszeństwo w udziale mają mieszkańcy osiedla „Piaski”.
„Sala gier” to po prostu mała sala, w której mieszkańcy osiedla mogą bezpłatnie zasiąść przy stolikach i poświęcić czas na standardowe gry planszowe, takie jak: scrabble, warcaby, szachy, domino, bierki, oraz karty. Mogą również skorzystać z komputera z dostępem do Internetu. Sala udostępniana jest 2 razy w tygodniu na 4 godziny. Raz w godzinach porannych i raz w popołudniowych. Mieszkańcy mogą umawiać się na rozgrywki brydżowe i szachowe. Opiekę na salą sprawuje kierownik klubu lub dyżurny pracownik.
„Czytamy Dzieciom”
Spotkania z maluchami – czytanie bajek. Po zajęciach dzieci wykonują prace plastyczne związane z przeczytaną bajką. W planach jest zapraszanie do udziału w czytaniu znane osoby, np.: Burmistrz, Przewodniczący Rady Osiedla itp.
Inna działalność
Klub posiada 2 sale po ok. 80 m.kw. i 2 pokoje po ok.12 m. kw. Co pozwala na prowadzenie ww zajęć własnych klubu a także daje możliwość wynajmowania pomieszczeń na inną działalność. Od lat współpracujące z klubem firmy prowadzą działalność wzbogacającą ofertę zajęć dla mieszkańców osiedla „Piaski”. Dzięki temu mogą odbywać się kursy tańca na różnych poziomach zaangażowania, skierowane do różnych grup wiekowych o różnych zamiłowaniach. Jedna z sal wyposażona jest w lustra co znacznie ułatwia kursantom naukę tańca.
Druga sala została przeznaczona na zebrania, szkolenia i prezentacje. Pozwala to na organizacje zebrań własnych Rady Osiedla, spotkań z mieszkańcami jak również daje możliwości np. jednej z firm na prowadzenie castingu i naboru do ról dziecięcych w filmach i reklamach.
Klub umożliwia również wynajem sal na rodzinne imprezy okolicznościowe: wesela, komunie, urodziny. Przestronna szatnia, kuchnia i obszerne sale pozwalają przyjąć jednorazowo nawet 80 osób. Jeden z pokoi przeznaczony został na potrzeby Rady Osiedla co pozwala, niezależnie od trwania innych zajęć na organizację zebrań Komisji R.O., spotkań z mieszkańcami i prowadzenie dokumentacji.
W godzinach pracy klubu, w holu, udostępniony jest komputer ze stałym podłączeniem do Internetu. Mogą z niego korzystać mieszkańcy oraz osoby oczekujące na dzieci biorące udział w zajęciach klubowych. Pomieszczenia objęte są również zasięgiem bezprzewodowej klubowej sieci Wi-Fi.