WSM doceniona

Spółdzielcze Stowarzyszenie Kultury im. Stanisława Staszica nagrodziło najaktywniejsze spółdzielnie stolicy. 11 września dyplom uznania otrzymały prezeski trzech kooperatyw – wszystkich spod znaku WSM.

To był szczególny dzień, w którym „stara” WSM była znowu razem ze swoimi „spółdzielniami-córkami”. W kawiarni „Literatka” na Starym Mieście odbyła się kameralna uroczystość, na której spotkali się działacze trzech spółdzielni – WSM, WSM Rakowiec i WSM Żoliborz Centralny. A wszystko to za sprawą Stefana Zajączkowskiego, prezesa Spółdzielczego Stowarzyszenia Kultury im. Stanisława Staszica, twórcy i wieloletniego redaktora naczelnego jedynego ogólnopolskiego pisma spółdzielczego „Tęcza Polska”. To z jego rąk i z rąk historyka, prof. Lecha Królikowskiego wyróżnienia odebrały prezes WSM Barbara Różewska, prezes WSM Rakowiec Henryka Chmielewska-Pleczeluk oraz prezes WSM Żoliborz Centralny Barbara Hruszowiec.

Po uroczystości spółdzielcy mówili o wspólnych działaniach, potrzebie promocji spółdzielczości i roli, jaką spółdzielnie powinny odgrywać w życiu swoich członków. Oby więcej było takich spotkań.

BP

Skip to content